Aktivity

Aktivity na jaro - léto - podzim

Tato období vám nabízí krásné výlety a cesty za poznáním do divoké přírody Jeseníků.
Asi tím nejcennějším a nejvzácnějším místem je Velký Kotel, který je státní přírodní rezervací. Prochází jím naučná stezka a při dobrých pozorovacích schopnostech zde můžete zahlédnout i kamzíky. Mimo jiné je to jediné lavinové pásmo v Jeseníkách. Nezapomenutelným zážitkem pro Vás bude návštěva naučné stezky Bílá Opava, vedoucí z Karlovy Studánky až k chatě Barborka ležící na hlavním jesenickém hřebenu. Po výstupu na Rolandův kámen nad Karlovou studánkou se vám zase otevře krásný výhled na jesenický hřeben a samotný Praděd.
Rovněž zde najdete velmi široké možnosti sportovního vyžití v oblasti turistiky, cykloturistiky a po náročných sportovních výkonech můžete relaxovat v blízkých wellness centrech.
Také si určitě vyberete něco z nabídky poznávání historie a místních kulturních hodnot.

Vše podstatné najdete zde: www.ceskehory.cz/jeseniky, www.ejeseniky.cz, obecdolnimoravice.cz, www.skikarlov.cz, www.koprivna.cz , www.horskelazne.cz, www.hradsovinec.cz, rozhledny.webzdarma.czwww.resovske-vodopady.cz, www.elektrolodharta.cz, www.mubr.cz/zamek, www.wellnessbruntal.cz, www.bazenbridlicna.webnode.cz, www.dlouhe-strane.czwww.naucne-stezky.cz/naucna-stezka-bila-opava, www.termaly-losiny.cz

Aktivity s dětmi

Ani rodiče se s dětmi nebudou nudit, když se zapojí se svými ratolestmi do venkovních HLEDAČEK pokladů: v Karlové Studánce, v Karlově, v Kopřivné, v Malé Morávce, v Rýmařově.
Vše podstatné naleznete na www.cestickou.cz

Tip na aktivity v zimě

V zimě vám okolní louky poskytnou velké možnosti vyžití na běžeckých lyžích kolem Čertova vrchu a okolí Horního Václavova, doporučujeme širší turistické lyže. Pokud toužíte po upravených běžeckých stopách, pak je najdete na Nové vsi nebo sedle Skřítek. Upravovanou stopou se sklouznete také po jesenické hřebenu z Ovčárny na Švýcárnu nebo až na Červenohorské sedlo.
Pokud jste milovníky sjezdovek, pak nejblíž máte 800 m vzdálený Čerťák a další střediska v blízké dostupnosti, jako Karlov pod Pradědem, Kopřivná a Praděd Ovčárna. Ve vzdálenosti 50 km se nachází známé lyžařské středisko Kouty nad Desnou.
Odkazy: www.bilestopy.cz, www.skikarlov.czwww.koprivna.cz, www.kouty.cz, www.figura.cz

Tipy na relaxaci (po aktivitách)

Po náročném byť krásném lyžování můžete i v zimě relaxovat v okolních wellness centrech: www.bazenbridlicna.webnode.cz, www.wellnessbruntal.cz, www.horskelazne.cz, www.pivnilaznestudanka.cz